Skip to main content

VETOQUINOL - WSPANIAŁA HISTORIA

Ta przygoda  zaczęła się w 1933 roku,  w małej francuskiej aptece …

Farmaceuta Joseph Frechin zajął się  wytwarzaniem  leków dla  mieszkańców Lure. Pierwsze produkty lecznicze powstawały w Laboratoires Biochimiques de l’Est. Ufając swojej  intuicji zaryzykował i prowadząc badania nad właściwościami antyseptycznymi hydroksychinoliny, zastosował tę substancję  w leczeniu zwierząt. Pod nazwą Vetoquinol, lek ten szybko odniósł sukces, a Joseph Frechin dodał usługi weterynaryjne do działalności swojej firmy. I tak ku wielkiemu zadowoleniu lekarzy weterynarii, do roku 1970 dostępnych było już ponad 250 produktów pomocnych w leczeniu zwierząt.


VETOQUINOL, WYMIAR MIĘDZYNARODOWY

Obecnie koncern Vetoquinol  nadal rozwija się, zapewniając innowacyjne leki i nowoczesne rozwiązania klientom na międzynarodowym rynku medycyny weterynaryjnej.
Pierwsze oddziały firmy Vetoquinol powstały w Holandii, Irlandii i Belgii.
 
W 2001 roku Vetoquinol wykupił Zakłady Farmaceutyczne „Biowet” w Gorzowie Wlkp. W ten sposób powstał kolejny oddział – tym razem w Polsce.
 
Wejście firmy Vetoquinol na giełdę papierów wartościowych w 2006 roku wzmocniło opinię międzynarodową, co sprawiło, że firma stała się bardziej ceniona.


Dziś jesteśmy obecni w 24 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz regionu Azji i Pacyfiku. Zatrudniając ponad 2500 pracowników i prawie 60 dystrybutorów, w ciągu ośmiu dekad historii Vetoquinol zbudowaliśmy globalną sieć, która pozwala nam być blisko naszych klientów.

Siedziba we Francji