Skip to main content

Historia siedziby naszej firmy zaczęła się w 1898 roku, kiedy do ówczesnego Landsberga przyjechał doktor Oswald Schreiber. Pierwszym miejscem pracy dr Schreibera była rzeźnia miejska, gdzie zaczął przeprowadzać prace badawcze nad surowicami. Gdy pomieszczenia rzeźni okazały się być niewystarczające, a zainteresowanie i popyt na surowice zaczął rosnąć, postanowił w 1908 roku powołać do życia Instytut Bakteriologiczno-Serologiczny DR. SCHREIBER GmbH.

To na obecnym terenie spółki Vetoquinol Biowet rozpoczęto badania nad produkcją surowic i szczepionek. Właśnie tutaj pozyskiwano surowice i przygotowywano szczepionki przeciwko różnym chorobom świń, drobiu, bydła i koni. Instytut działał do lat 30. ubiegłego wieku. Wtedy Instytut przeszedł w ręce WDT - niemieckiej organizacji weterynaryjnej. Zmieniły się czasy, ludzie. Nastąpiły zmiany polityczno – gospodarcze, by ponownie w 1946 roku działalność Instytutu odrodziła się w postaci Gorzowskich Zakładów Bioweterynaryjnych.
Tradycję weterynaryjną z wielkim zaangażowaniem kontynuował doktor Jan Förster, który w 1992 nabył przedsiębiorstwo stając się pierwszym prywatny właścicielem ówczesnych Zakładów Farmaceutycznych „Biowet”. To on wprowadził szereg innowacji technologicznych i swoim nazwiskiem wykreował nowy wizerunek firmy. Dziś firma jest częścią francuskiej spółki Vetoquinol S.A., której prezesem jest Etienne Frechin, założonej przez jego ojca w 1933 roku i z dumą kontynuuje już ponad wiekową działalność w zakresie farmacji weterynaryjnej.